profesjonalne projekty stron internetowych

Bezpłatny hosting dla małych firm

Data: Maj 2, 201221:45

Czy opłaca się korzystać z bezpłatnego hostingu dla publikacji własnej witryny internetowej jako alternatywy dla standardowych usług hostingowych ? Podobne pytanie pojawia się na narastającej liczbie prowadzonych przez nas szkoleń i zadawane jest poprzez rozpoczynających w globalnej sieci Internet właścicieli małych firm/spółek/korporacji.

Najpierw zastanówmy się, czy warto w ogóle zajmować się darmowym hostingiem – wszak na rynku dostępnych jest bardzo wieku hostingodawców proponujących miejsce na współdzielonych serwerach nawt za 50PLN brutto rocznie. Nie jest to stawka, która powala na kolana i stanowi problem nawet dla osób, które zaczynają swoją działalność.

A przy tym, bezpłatny hosting ma inne niedogodności. Jedną z nich jest fakt, że traktowany jest w większości przypadków poprzez hostingodawców po macoszemu. Bezpłatny serwer często pozbawiony jest wsparcia technicznego i pomocy specjalistów w razie usterek albo hakerskich ataków. Chyba żaden hostingodawca oferujący darmowy hosting nie robi automatycznie kopii bezpieczeństwa przechowywanych na własnych serwerach stron internetowych.

Lecz, na bezpieczeństwie lepiej nie oszczędzać.
Czy jest opłacalne zatem zajmować się szukaniem darmowego serwera dla celów firmowych ? Z pewnością nie. Jednak bezpłatny serwer można wykorzystać do różnego typu testów i prób. I do tych funkcji ze 100% pewnością będzie porządany.

Projektowanie stron Radom