profesjonalne projekty stron internetowych

System zarządzania treścią, flash a może statyczna strona?

Data: Kwiecień 18, 201216:01

Obecnie, gdzie technika stron internetowych poszła bardzo mocno w górę, przed przystąpieniem do realizacji musimy zadać sobie pytanie – jaki typ serwisu chcemy zlecić firmie. Jednak żeby odpowiedzieć na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć sami – co to system zarządzania treścią CMS, jak wygląda witryna oparta o technologię flash oraz czym się różni się zwykła statyczna stron www.

Projektowanie stron www statycznych, zwykłe strony w html i css

Strony internetowe www wykonane w taki sposób są stronami najbardziej wydajnymi oraz kompatybilnymi z większością systemów operacyjnych, przegląderek i urządzeń mobilnych. Strony też nie można edytować bez wiedzy HTML i CSS, jednak są bardzo wydajne i ładują się praktycznie każdemu użytkownikowi z dowolną konfiguracją sprzętową.

System zarządzania treścią, ( Content Managament System ), w skrócie CMS.

Strona oparta o tą technologię jest najpopularniejszym typem strony. Dlaczego? Już wyjaśniam. Jak sama nazwa wskazuje jest to system zarządzania treścią czyli możemy za pomocą panelu Administracyjnego zarządzać treścią. Wtedy też nie jest wymagana wiedza z zakresu tworzenia stron ( ale zalecana), kolejne podstrony, treści, obrazki i inne media są dodawana w intuicyjny sposób, przez co sama aktualizacja strony internetowej www staje się prosta i przyjemna.

Strony www oparte o technologię FLASH

Technologia flash jest bardzo atrakcyjną (dla zwykjłego odwiedzającego) stroną internetową. Ładne animacje, ładne poruszanie się po stronie… ALE – dlaczego opisałem tutaj w nawiasie słowa – „dla zwykłego odwiedzającego”. Już tłumaczę. Statystyki przeglądarek i systemów operacyjnych mówią same za siebie – większośc z san korzysta z systemu windows lub linux oraz z przeglądarki Mozilla Firefox, Opera czy Chrome. W takim zestawieniu bardzo często strona chodzi bez problemu, jednak co w przypadku użytkowników z inną konfiguracją sprzętową? Strona ta po prostu się nie wyświetla… Użytkownikcy telefonów komórkowych (przynajmniej tych starszych) też mogą narazie zapomniec o obejrzeniu Twojej strony internetowej. Dodatkowo strona ta dla potencjalnych kientów z wolnym łączem internetowym też może stać się nudna (gdy wgrywa się ponad minutę). To są tylko najpopularniejsze minusy strony opartej o FLASH. Obecnie zastępuje się Nią bardziej kompatybilnym jQuery.

Podsumowując, strony internetowe najbardziej wydajne to strony zwykłe HTML statyczne, strony najbardziej funckjonalne to strony z systemem CMS, a strony najmniej wydajne i najbardziej „atrakcyjne” to strony wykonane we FLASHU


Tagi:
Projektowanie stron Radom